Yönetim

2008-1000

seref-yildiz

Yönetim Kurulu Başkanı

1941 Yılında Türk örf ve geleneklerine bağlı, muhafazakar bir ailenin 8 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi.
Daha o yıllarda ticaretle uğraşan babası merhum Sultan YILDIZ Karadeniz bölgesinde (Rize) sevilen, sayılan, hayırsever ve dürüst bir ticaret adamı olarak üç oğluna da ticari yaşamda uzun yıllar öğretmen ve rehber oldu.
İş yaşamlarının bir bölümünü 1954 yılında İstanbul'a taşımak suretiyle büyük bir emek, büyük bir özveri ve dürüstlük içersinde ticarette etik açısından çok önemli bir çalışma sergilediler.

Bütün yaşamında olduğu gibi ticari ahlakı da düstur edinen Şeref YILDIZ, Merhum Ağabeyi Selahattin YILDIZ'la birlikte kozmetik,temizlik,gıda,plastik,makine otomasyon sanayi-inşaat ve mobilya alanında ülke sanayisine çok büyük hizmetlerde bulunmuş ve bu yatırımları ülke insanına, ülke gençliğinin hizmetine ve eğitimine gururla sunmuş olup kendi alanında, Tibet Üretim Tesislerini kurarak binlerce insana iş imkanı sağlamıştır.

Evli ve 4 çocuk babası olan Şeref YILDIZ; İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği'nin yanı sıra "Hayatımı insanlığa adadım" sloganıyla "Daha çok insana hizmet etmek, daha çok insana iş ve aş temin etmek isteğimdir" sözüyle ağabeyi Selahattin YILDIZ'la birlikte kurduğu Sultanlar Eğitim ve Kültür Vakfı'yla hizmetlerinin daha da ileri yayılmasını sağlamışlardır.

İlköğretim okulu yaparak Milli Eğitim Bakanlığı'na, dini tesis yaparak Diyanet İşleri Başkanlığı'na devretmişlerdir. Çalışma hayatının en önemli amacı; sanayi ve ticarette kazandıklarını eğitime yönlendirerek, ülkenin muasır medeniyetteki yerini almasını temin edecek, din, vicdan özgürlüğüne sahip, ahlaklı gençlerin yetişmesini sağlamak ve eğitim sektörüne hizmet vermektir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sultanlar Grup kurucusu Sultan YILDIZ’ın torunu ve Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref YILDIZın oğlu olan Faruk YILDIZ, 1965 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da tamamlayan ve gerek öğrenciliği döneminde gerekse mezun olduktan sonra Sultanlar Grup bünyesindeki şirketlerin farklı departmanlarında görev yapan Faruk YILDIZ; üretim, satış, pazarlama, dış ticaret ve yönetim alanlarında bilgi ve deneyim sahibi oldu.

Kelimenin tam anlamıyla çekirdekten yetişen bir yönetici olan Faruk YILDIZ, Sultanlar Grup’a ait şirket ve markaların gelişmesi ve büyümesi anlamında önemli katkılarda bulundu. YILDIZ, 20 yıldan bu yana Tibet A.Ş Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Göksu’da mahalle mektebinde bitirdi. Lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.
Hale hazırda bu yıl 70.kuruluş yıl dönümünü kutlayan Sultanlar Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Eş Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır.

İTO MECLİS ÜYELİĞİ, MÜSİAD (Müstakil Sanayiciler Derneği) üyeliği UTESAV (ULUSLAR ARASI TEKNOLOJİ, EKONOMİ VE SOSYAL ARAŞTIRMALARI VAKFI) mütevelli heyet üyeliği, KANDİLLİ GİRİŞİMCİLER KULÜBÜ kurucu üyeliği, SULTANLAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI mütevelli heyet üyeliği, KABATAŞ MEZUNLAR DERNEĞİ üyeliği, İTO Sağlık danışma komitesi üyeliği Göksu İlmi Yayma Derneği üyeliği, Doğu Karadenizliler Derneği üyeliği,Rimer (Rize merkez mahalleleri derneği kurucu)üyeliği TÜRES (Tüm Restaurantlar ve Tedarikçileri Derneği Üyeliği) İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ üyeliği, İSTANBUL İLİM VE KÜLTÜR VAKFI üyeliği, SULTANLAR SPOR KULÜBÜ Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde Türk ve Dünya ekonomisi üzerine makale ve araştırma yazıları yayınlandı. Ticari işletmelerde üretim, dağıtım, satış noktaları ve uygulama merkezlerindeki standartları belirleme amaçlı bir kaynak kitap üzerinde çalışmalarına devam ediyor.
Evli ve 3 çocuk babası YILDIZ, İngilizce biliyor.